Rekomendācijas, kā var labāk pasargāt mitekli pret ielaušanos

Ikgadu valstī notiek desmitiem tūkstošu ielaušanās gadījumu. Pēc statistikas redzams, ka noziedznieki vairumā gadījumu iekļūst dzīvoklī, izsitot durvju slēdzeni vai, piemēram, piemeklējot piemērotu atslēgu, kā vēl viens populārs veids parasti ir iekļūšana pa logu vai caur ventilācijas atverēm un balkoniem, ne tik bieži viņi liek klāt agresīvas ārdurvju uzlaušanas metodes. Iebrucēju profesionalitātes līmenis un asais prāts ar katru dienu pieaug, pie tam iebrukšanas daudzums palielinās brīvdienās un skolēnu brīvdienās. Tāpēc savam mieram, vajadzētu parūpēties jau par mitekļa aizsardzību un tad izpētīt, kādi tad drošības risinājumi tirgū ir atrodami.

Kādi tieši drošības risinājumu varianti eksistē?

Pētot, kādi tieši eksistē drošības risinājumi, mājokļa aizsardzībai, atklājas, kad tieši šo ir salīdzinoši daudz. Ikviens var pats sev uzlikt drošības sistēmu vai arī doties jau pie ekspertiem. Galvenā atšķirība būs tā, ka, vēršoties kompānijā, Jūs varat būt droši, ka iebrukšanas situācijā nāks tūlītēja reakcija un dienests dosies uz apsargājamo objektu. Otrajā variantā Jums būs pašiem jākontrolē un jāmēģina izsaukt policija. Aizsardzības varianti tiek iedalīti – tehniskā, fiziskā dzīvokļa apsardze, inženiertehniskā un kombinētā apsardze.
Fiziskā apsardze – ikviens no mums ir redzējis apsargus veikalos vai kāda stāvlaukuma sargu, šo arī sauc par fiziskā veida apsardzi. Visbiežāk fiziskā apsardze ir meklēta tad, kad ir nepieciešama apsardze kādā pasākumā, vai varbūt jāparved kāda dārga lieta, protams, arī īpašuma aizsardzība. Izvēloties pakalpojumus no uzticamas firmas būs droši, jo tiem standartā pastāv visi tie sertifikāti, kā arī garantijas. Bet pastāv opcija, kad tiek atrasti cita veida drošības risinājumi, piemēram, apsargs, ko tad var arī censties noalgot un kas arī apsargās īpašumu. Taču šinī gadījumā pastāv diezgan neskaidras garantijas.
Vēl viens variants, ko nodrošina licencēti uzņēmumi ir tehniskā apsardze, kas arī ir ļoti labs un drošs veids. Šajā gadījumā notiek signalizācijas uzstādīšana Jūsu mājās un no tās signāls un bieži arī video tiek pārraidīti apsargiem uz “pulti”, kas cauru diennakti seko objektiem. Tādējādi uz īpašumu izbrauc ātrās reaģēšanas vienība kā arī informē Jūs par situāciju kopumā. Bez šaubām, Jūs varat arī paši uzlikt signalizāciju, kas nodos ziņu uz telefonu, bet nenoliedzami speciālisti rīkosies ātrāk.
Pēdējie 2 veidi ir inženiertehniskais variants un kombinētais, kur kombinētais ir skaidrs, kas ir – daudzu variantu apvienojums, atrodot labāko risinājumu. Turpretim, inženiertehniskais variants ir tāds, kad ir lietoti, piemēram, dzelzs režģi vai metāla žalūzijas, kā veikalu ēkās. Taču tas nevar nodrošināt pilnīgu drošību, kaut gan viennozīmīgi aizturēt uz kādu laiku laupītāju gan varēs.

Pie kā tad ir vislabākie apsardze varianti?

Tiei pats galvenais, meklējot apsardzes uzņēmumu, ir tas vai ir dabības licence, kā arī pārbaudiet pieejamo dokumentāciju. Noskaidrojiet, kad uzņēmums sniedz kompensāciju saviem klientiem, kā arī uzziniet, cik daudz. Izpētiet, vai šādas saistības ir noteiktas klienta līgumā. Lasiet uzņēmumu atsauksmes. Pārskatot uzņēmuma klientu atsauksmes, var noskaidrot ne vienīgi jau par uzņēmuma darba trūkumiem, bet arī par to, kā vadība reaģē uz sūdzībām. Apskatiet, kādus pakalpojumus uzņēmums sniedz. Jo vairāk to ir, jo labākas iespējas izstrādāt pārdomātu mājas aizsardzību, kas reaģēs ne vienīgi uz laupīšanu, bet arī, piemēram, uz ugunsgrēku vai plūdiem. Un pēdējais – Jūs varat ticēt sākotnējam iespaidam: ja darbinieku izskats, to aprīkojums un transportlīdzekļu stāvoklis nerada pārliecību, meklēšana ir jāturpina.

Rakstiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.