Ziedojumu sniegšana Ukrainas atbalstam

Šobrīd ikviens ir informēts, kādas tieši briesmas notiek Ukrainā. Neviens nevar palikt vienaldzīgs, kad redz kā tur cilvēki pazaudē dzīvesvietas, tuviniekus un dzimteni. Pasaulē dotajā brīdī atrodas miljoniem kara bēgļu no Ukrainas, tajā pat brīdī ievērojama daļa palika šajā kara objektā un mēģina cīnīties par savām mājām. Palīdzība nepieciešama visiem, kā cilvēkiem, kuri ir devušies prom, tā arī tiem, kas palika. Šodien tas kādā apjomā tiek īstenota palīdzība, atspoguļo pasaules apvienošanos, atbalsta sniegšanas laikā. Pats galvenais jau ir cilvēcīgās vērtības un dotajā brīdī pamata vērtība ir iespēja un arī vēlme sniegt palīdzību.

Kāda veida ziedojumi un kur tie ir izlietoti?

Pats galvenais, ko tieši vajadzētu arī atzīmēt, jau ir tas apstāklis, kad visi ziedojumi jānovirza organizētā kārtībā uz valsts, kā arī pašvaldību iestādēm un, protams, labdarbības organizācijām. Cenšoties nogādāt atbalstu patstāvīgi, var izveidoties apstākļi, ka tā nenokļūst līdz adresātam. Un neuzticieties nezināmām organizācijām vai cilvēkiem, kuri saka, ka īsteno palīdzības vākšanu. Kā vēl viens veids veikt ziedojumu, ir ziedot tieši uz Ukrainas oficiālajās mājas lapās norādītajiem rekvizītiem. Ziedošanas veicējs varēs savu atbalstu novirzīt pats noteiktam mērķim, kā piemēram, Ukrainas teritorijas aizsardzības spēkiem, vai nenorādot mērķi, kur palīdzības organizācija koriģē ziedojumu plūsmu atbilstoši vajadzībām. Piem., www.ziedot.lv vislielākā ziedotā summa bija virzīta Ukrainas aizsardzībai – armijas vajadzībām. Nākamā plūsma bija virzīta degvielai, kura nepieciešama gan bēgļiem, tā arī Ukrainā palikušajiem pilsoņiem. Vēl viena daļa novirzīta medikamentiem un citām medicīniskā rakstura precēm. Pārējie līdzekļi tika novirzīti kā humānā palīdzības sniegšana tiem, kas bēg no kara un Ukrainas pārējiem cilvēkiem. Pilnīgi visi līdzekļi tiks virzīti saskaņojot to ar Aizsardzības ministriju.

Kuras tieši ir tās personas, kas sniedz palīdzību Ukrainai?

Visi esam dzirdējuši par fantastisko Latvijas tautas palīdzības sniegšanu, veicot ziedojumus Ukrainas valsts cilvēkiemvietnē ziedot.lv, kur saziedots teju 9,5 miljoni EUR. Bez tā ziedošanā un atbalstā aktīvi piedalās pašvaldības, risinot bēgļu izmitināšanas problēmas kā arī piegādājot ziedojumus taisni uz Ukrainu. Pārsteidz arī dažu novadu amatpersonas, piem., Smiltenes novada deputāti, kuri visi pašu februāra algu noziedoja Apes un Alūksnes novada fondam akcijai “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. Bet, piemēram, “Narvesen” kioskos kā arī Rimi hipermārketos ir novietotas finansiālās palīdzības vākšanas kastītes Ukrainas valstij. Pašmāju biznesmeņi apvienojās kustībā “Uzņēmēji mieram” un arī uzsāka ziedošanas kampaņu, lai savāktu finansiālu palīdzību Ukrainai un tās cilvēkiem. Vienaldzīgi nevareja palikt arī ļoti bagātie cilvēki, piem., kā ziņo diena.lv Germans Khans, Mihails Fridmanis un Pjotrs Avens novirzīja desmit miljonus amerikas dolāru karā cietušajiem Ukrainas ebrejiem.

Protams, ka palīdzības sniedzēju skaits jau ir nebeidzams, tā kā cilvēki arī tagad veic ziedojumus un atbalsta bēgļus. Nepaliekam malā arī mēs, ziedosim šiem kara briesmās cietušajiem!

Rakstiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *