Kur tad skatīt vai kā var izvēlēties auto riepas?

Katrs ir informēts, kad visbiežāk riepu maiņa tiek veikta divas reizes gadā – pavasarī un arī pirms ziemas. Parasti ar šīm zināšanām viss arī noslēdzas, reti kurš tad auto īpašnieks būs informēts par to, tieši ar ko riepas atšķiras un kam pievērst uzmanību, kad tiek izvēlētas, piemēram, vasaras riepas. Diezgan daudziem vislabāk patīk tā sauktās vissezonas riepas jeb riepas visam gadam, tā kā pastāv maldīgs priekšstats, kad, izmantojot šādas riepas, visas problēmas iespējams risināt ar vienu rāvienu. Taču ikvienam šoferim tomēr ir nozīmīgi saprast, kad riepu maiņa savam automašīnas būtu nopietni jāuztver. No riepu tipa tad ir atkarīgs ne tikai trokšņa līmenis salonā, taču arī saķere uz ceļa un braukšanas kvalitāte!

Riepu parametri, ko tieši jāskatās pirms riepu pirkšanas

Pats svarīgākais pirms tam kā iegādāties auto riepas, ir izpētīt auto izmantošanas instrukciju. Tieši šeit ražotājs norāda visas svarīgas riepu īpašības, kas būtiski atvieglos Jūsu meklēšanu. Gadījumā ja dokumenti nav atrodami, var izpētīt tos auto variantus, kas ir tirgū. Bieži vien jau tiek meklētas diezgan lētas riepas, bet ir rekomendējams apskatīties vidējās klases variantus. Šajā gadījumā tiek runāts par aizsardzību, labāk būtu pasūtīt pārbaudītas auto riepas. Ražotāji piedāvā cilvēkiem ziemas, vasaras riepas un arī vissezonas variantus. Pareizu riepu atrašana konkrēti sezonai ļauj tikt galā ar dažādiem laikapstākļiem – sniegu, stipru lietu, salu vai tvaikojošu asfaltu. Pašas kormoran ziemas riepas ir samērā mīkstas un elastīgas, tāpēc aukstā gaisa temperatūrā viņas nepaliek cietas kā arī trauslas. Auto riepu protektoros ir daudz palielu šķērsveida rievu, kuras labi noņem pielipušu sniegu un šļakatas. Vasaras sezonas riepām jau ir raksturīgs blīvs savienojums un izturība, pat saskaroties ar karstu asfalta ceļu. Savukārt vissezonas riepas diezgan karstās temperatūrās pārāk ātri nolietojas, savukārt, kad ir diezgan zema temperatūra, šādas auto riepas kļūst ļoti cietas un trauslas. Labākā gaisa temperatūra pilnas sezonas auto riepu izmantošanai jau ir no 0 līdz pat +15 °C. Auto protektora raksts tieši atstāj iespaidu uz automašīnas manevrēšanu un vēl vadīšanu uz konkrēta ceļa seguma, konkrētā klimatā. Gareniskie bloki rakstā samazina pretestību, mazina troksni un vēl padara vadīšanu stabilu. Modeļos tieši ar dziļām un platām šķērsveida rievām – ūdens kā arī netīrumi labāk atgrūžas no Jūsu auto riepām. Gadījumā ja parādās jautājumi auto riepu piemeklēšanā, labāk doties jau pie speciālistiem.

Drošs riepu serviss – tiešām kā pareizāk izvēlēties?

Brīdī, kad jau tiek skatītas riepas Rīgā vai citviet Latvijas teritorijā, visi savu atrašanu sākam tiešsaistē. Līdz ar to mūsdienīgs riepu serviss bez šaubām jau ir ar interneta lapu. Riepu maiņa visbiežāk tiek īstenota 2 reizes gada laikā, ir labi, kad eksistē pieejama arī riepu noliktava, kurā turēt savas auto riepas līdz pat sākas laiks tās mainīt. Nozīmīgi, kad veikala piedāvājumā jau ir ne tikai riepas, bet, protams, arī riepu diski un tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi, kā piemēram, riepu montāža. Svarīgs apstāklis, ja tiek pirktas jaunas riepas vai arī mainītas uz Jūsu konkrētajai sezonai piemērotajām, ir riepu balansēšana, tā kā citā gadījumā varētu nebūt droša braukšana. Uzmanīgi apskatiet atsauksmes, šodien online iespējams uzzināt visu, kas piemēram Jums palīdzēs atrast īsto servisu. Nozīmīgi būs kvalitatīvi darbinieki, kas kā mainīs auto riepas, gan arī rekomendēs labākos riepu variantus.

Rakstiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *